Pokusím se z kluků dostat maximum, říká nový kouč Army

Zvítězit a odlepit se ode dna tabulky. Takové jsou plány fotbalistů Ústí nad Labem před pátečním domácím zápasem s Vlašimí (18.00). Premiéru na lavičce Army si odbude sedmapadesátiletý trenér Petr Němec, který u kormidla nahradil odvolaného Lukáše Přerosta.

„Ale nepřišel kouzelník, který mávne hůlkou a všechno se obrátí," varuje před prvním zápasem zkušený kouč, který posledních třináct let působil v Polsku.

Nyní se bude muset rychle přeorientovat na českou soutěž, Arma potřebuje v utkání s druhou Vlašimí bodovat. „Budu se snažit zlepšit atmosféru a dostat z těch kluků maximum. Nic extra fotbalového jim teď nedám. Je to běh na delší trať. Postavit se to v této fázi musí na jednoduchosti a na bojovnosti, nic velkého nevymýšlet," řekl nový trenér pro web Army.

Kromě premiéry kouče Němce se mohou diváci těšit i na další velkou událost. Souboj Army s Vlašimí se totiž premiérově odehraje pod umělým osvětlením. Městský stadion prošel kolaudačním řízením a klubu tak nic nebrání využívat všech výhod nově zrekonstruovaného svatostánku.

„Je to tak, poprvé se bude hrát pod umělými světly. Hráči si to vyzkoušeli už na středečním večerním tréninku a mohu říci, že je to krásná podívaná," prozradil sportovní manažer FK Ústí nad Labem Stanislav Pelc.

Stejně jako v pohárovém utkání s Libercem budou diváci vpuštěni na novou tribunu, otevřeny proto budou pokladny z Masarykovy i z Vinařské ulice. Vůbec poprvé ale využijí moderní zázemí nové tribuny samotní fotbalisté, kteří na trávník vyběhnou ze zbrusu nové kabiny.

Posledních 30 dnů: 66 | Posledních 7 dnů: 7 | Poslední den: 0