Devatenáctka rozstřílela Kypr, hattrickem zazářil žolík Schick

Přesvědčivou výhrou 4:0 nad Kyprem vstoupil reprezentační tým do 19 let do své nové éry, přestože o svém triumfu rozhodl až po přestávce a po bezbrankovém prvním poločase.

Čeští mladíci ve východočeských Živanicích zvítězili především díky hattricku sparťanského útočníka Patrika Schicka, který tři branky nasázel během pouhých 18 minut po svém příchodu na hřiště v 64. minutě. Skóre otevřel osm minut po pauze teplický Laco Takács. Odveta je na programu ve čtvrtek v Pardubicích na stadionu Pod Vinicí se začátkem v 17:00.

Vítěznou premiéru u týmu dnes zažil také trenér Michal Petrouš, který ve dvojici s Alešem Čvančarou povede také výběr do 16 let. U něj ale bude hlavním koučem Čvančara.

Češi se dnes v první půli hledali a museli přečkat i několik nebezpečných akcí soupeře, po brance Takácse ale už dominovali.

Petroušovi se hodně zamlouvalo, jak si reprezentační devatenáctka vedla po změně stran. "První dějství bylo možná až příliš křečovité, jak moc se kluci chtěli ukázat. Pak nám pomohl první gól, hru oživili i střídající hráči, které jsme dnes šetřili kvůli jejich vytížení v nedělních zápasech," řekl Petrouš.

Hattrick Schicka mu premiéru na reprezentační lavičce dost zpříjemnil. "Patrik ukázal své kvality a to mohl možná skórovat ještě víckrát. V některých situacích mohl volit přímočařejší řešení. I tak jsou tři jeho góly krásným kouskem," pochvaloval si Petrouš. První zápas ve službách reprezentace mu prý utkví v paměti. "Je to krásný pocit, když zase slyšíte hymnu a bojujete za svoji zemi. Je to už dávno, co jsem hrál v juniorských reprezentacích, ale dneska jsem zase cítil podobné chvění. Jenom si přeju, abychom i po dalších zápasech zažívali vítězné pocity jako dnes," dodal Petrouš.

ČR "19" - Kypr "19" 4:0 (0:0)

Branky: 65., 76. a 83. Schick, 53. Takács.

Sestava ČR: Hora - Medveděv (46. Šíša), Takács, Šural, Chlumecký (64. Januška) - Zorvan (64. Sadílek), Kulhánek, Suchan (64. Trubač) - Galuska (64. Schick), Yunis (46. Matějů), Danis (46. Buchvaldek). Trenéři: Petrouš a Čvančara.

Posledních 30 dnů: 84 | Posledních 7 dnů: 20 | Poslední den: 2