Závěrečný tlak nebyl Brné nic platný, s Mojžířem padla

Nastoupil, skóroval a mohl se radovat z výhry. Útočník Mojžíře Pavlík se zaskvěl, soupeři z Brné nasázel dvě branky a pak po faulu na něj proměnil pokutový kop Vitásek.

Hosté nakonec uhájili těsné vítězství 3:2. „Ale bylo to opravdu o fous," prohlásil vedoucí mužstva Mojžíře Josef Kolankiewicz.

Bouřka přerušila zápas

Derby odstartovalo v Brné pěkně zostra, už v páté minutě se skóre poprvé změnilo ve prospěch hostujícího týmu. „Pavlík usměrnil do brány tvrdý centr Urbanszkého," komentoval Kolankiewicz.

O necelých pět minut později se nad trávníkem přehnala pořádná bouřka, kvůli které muselo být utkání na na čtyřicet minut přerušeno. „To byla škoda, následovaly dohady, jestli se vůbec bude pokračovat. První poločas se nám vůbec nepovedl, hostující Pavlík se trefil ještě jednou a měli jsme co dohánět," řekl trenér Brné Milan Česlák.

Stíhací jízda domácích se po změně stran nekonala a po faulu na Pavlíka a úspěšně zahrávaném pokutovém kopu Vitáska to bylo už 3:0 pro hostující družinu. „To by zamávalo i s lepšími celky. Za druhý poločas bych chtěl ale hráče pochválit," glosoval lodivod domácí Brné.

Heřman zlobil obranu

I přes nepříznivý výsledek jeho svěřenci zabrali a nebyli daleko k otočení skóre. „Už to vypadalo na pohodový zápas, ale Heřman se posunul na hrot a zlobil naší obranu. Jednoduchou hrou se domácí dostávali do šancí," popisoval Kolankiewicz.

A Brná se rychle začala dostávat do tempa, jen to zakončení, to nemělo valného úspěchu. „Klidně jsme to mohli otočit, minimálně jsme přišli o bod. Vážím si toho, jaký hráči předvedli výkon. Betka šel sám na brankáře, ještě jsme dosáhli dvou branek, ale nebyly nám uznány pro postavení mimo hru. Je to na rozhodčích, jak situaci posoudí," uzavřel kouč Brné Česlák.

Brná – Mojžíř 2:3 (0:2)

Branky: Petr, Gibala – Pavlík 2, Vitásek z PK.

Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 3:1.

Brná: Císař – Topinka, Heřman, Večeřa, Balog, Maturkanič (69. Martinů) – Šťástka (46. Betka), Smetana, Petr, Culek – Gibala.

Mojžíř: Š. Kubec – Valenta, Jankovský, Růžek, Králik (60. Neuman) – Urbanszký, Král, Sikora, Valta – Vitásek, Pavlík (89. M. Kubec).

Posledních 30 dnů: 84 | Posledních 7 dnů: 23 | Poslední den: 2