Petrovice sestupují, padly v Trmicích

Osud fotbalistů Petrovic je zpečetěn. Tým hrajícího trenéra Radka Lišky prohrál na hřišti Trmic 1:2 po penaltovém rozstřelu a dvě kola před koncem 1.B třídy je jisté, že se minimálně na rok s krajskou soutěží rozloučí.

Petrovice jsou na předposlední příčce a ztrátu na dvanáctý Heřmanov už nemohou smazat.

Pád až do pralesa

„Navíc máme informace, že z každé skupiny sestoupí tři týmy. I kdybychom se ale sportovní cestou zachránili, rozhodli jsme se, že se v příští sezoně přihlásíme jen do okresní soutěže. Máme málo hráčů," vysvětlil asistent trenéra Michal Toman.

Hraničář nastoupil v Trmicích v oslabené sestavě, přesto podal srdnatý výkon a nad favoritem dlouho vedl.

„Čtvrt hodiny se hrál opatrný fotbal. Pak utekl domácí obraně Malý, byl faulován a z následného přímého kopu nastřelil břevno," povídal Toman.

Po půl hodině už Petrovice vedly. Po rohovém kopu se trefil Malý. „Začátek byl z naší strany vlažný, bez nápadu, nedokázali jsme si ani přihrát. Soupeř bránil chytře od půlky a my jsme se do plných nedokázali prosadit. Po rohu jsme navíc inkasovali," přidal svůj pohled na dění na hřišti kouč Trmic Pavel Čapoun.

Vyrovnání 10 minut před koncem

Ve druhém dějství už se domácí zlepšili a hnali se za vyrovnáním.

„Naše hra se zvedla, v 80. minutě jsme se dočkali vyrovnání a pak jsme měli ještě tři tutovky. V předposlední minutě trefil Nekola hlavou břevno. Nakonec jsme druhý bod urvali v rozstřelu, ale náš výkon se mi nelíbil. Zápasy s takovým soupeřem bychom měli vyhrávat," zlobil se kormidelník Trmic.

Asistent Petrovic naopak svým svěřencům nic nevyčítal. „V penaltách jsme selhali a proměnili pouze dvě ze čtyř. Po utkání jsme ale hráčům poděkovali za předvedený výkon a dodržení stanovené taktiky. Bylovidět, že všichni k zápasu přistoupili zodpovědně a bez nervů," dodal Toman.

Trmice – Petrovice 2:1 po PK (0:1)

Branky: Greé, rozh. PK Petera – Malý. ŽK: 0:1.

Trmice: Ajm – Nekola, Melichar (85. Tadlánek), Chrudimský (46. Tahal), Hrudka – Bánom, Šalda, Pokorný, Petera – Cibrik, Greé.

Petrovice: Zavadil – M. Čihák (46. O. Liška), R. Liška, Machek, Pešata – L. Kremr, Houda, Leština, M. Kremr – Mareš, Malý.

Posledních 30 dnů: 84 | Posledních 7 dnů: 23 | Poslední den: 2