Hostovicím pomohl rychlý úder

Chuderov podruhé za sebou doma prohrál, ve šlágru kola nestačil 1:2 na lídra z Hostovic.

Napínavý a divácky atraktivní duel sehráli fotbalisté domácího Chuderova a jejich vyzyvatelé z Hostovic. „Soupeř nás zaskočil napadáním, v úvodu jsme kazili dost přihrávek," nechal se slyšet kormidelník Chuderova Roman Tikovský.

Udeřilo za dvě minuty

Hostům na první branku stačili pouhé dvě minuty. „Přijeli jsme do Chuderova bodovat a to se nám podařilo. Levačkou se pěkně trefil Langer," načal hodnocení vedoucí hostovického týmu Roman Löffler. Domácím dělal velký problém vysunutý presink, který je na patnáct minut vyřadil ze hry.

„To jsme zaspali, pak už se hra vyrovnala a začali jsme se dostávat do šancí, ale náš problém byl v tom, abychom trefili bránu," nelíbilo se Tikovskému.

V 66. minutě přišel úder s pořadovým číslem dva. Rychlý protiútok zakončil přesně Černohorský. „Vzápětí snížil střídající Špaček. Pak měl ještě jednu šanci, kdy mohl vyrovnat," pronesl Tikovský.

Tlak bez efektu

Postupem času si domácí Chuderov vypracoval tlak, který ale k vyrovnání nevedl. „Zvládli jsme to i po taktické stránce, ale na konci už jsme byli rádi, že je konec," sportovně přiznal vedoucí týmu. Hned další týden čeká Hostovice přímý souboj o postup do vyšší soutěže.

„Hostíme druhý Velký Šenov, zvítězili jsme u nich a chceme to potvrdit doma. Dobře se připravíme. Je to klíčový zápas jara, kluci vědí, o co hrají," prohlásil hostovický Löffler.

Minimálně vyrovnání by domácí Chuderov bral jako spravedlivé. „Chtělo to dát tu druhou branku, soupeř už v závěru pouze odkopával míče. Půjdeme zápas od zápasu a pokusíme se udržet třetí místov tabulce," vzkázal trenér Chuderova Roman Tikovský.

Chuderov – Hostovice 1:2 (0:1)

Branky: Špaček – Langer, Černohorský.

Rozhodčí: Mareš. ŽK: 4:5.

Chuderov: Bakiu – J. Rohlík (55. Protschke), Fousek, Moučka, Žárský – Gabriel, Vosyka, Kratochvíl, Dvořák (46. Špaček) – M. Rohlík, Guttmann.

Hostovice: Kalina – Uxa, Guth, Bude, Dvořák – Černohorský, Langer, Štorc, Sibal – Varga (75. Harciník), Křesánek.

Posledních 30 dnů: 88 | Posledních 7 dnů: 23 | Poslední den: 5