Chabařovice si doma s chutí zastřílely

Fotbalisté Chabařovic ovládli utkání 22. kola Okresního přeboru, tým Malého Března doma smázli vysoko 6:1 a dokonale tak využili zaváhání svých konkurentů v boji o postup.

Tým trenéra Pavla Formana má postup do krajské B třídy stále ve svých rukách, k jistotě mu stačí zvítězit ve zbývajících čtyřech zápasech sezony.

Svádov si zavařil

Pokračování soutěže nabídlo hned dvě zaváhání favoritů. Sebuzín doma v oslabené sestavě jen remizoval s SKP Sever a druhý bod získal až po rozstřelu.

Ještě hůře dopadli hráči Svádova. Ti sice v poločase vedli v Mojžíři, nakonec ale prohráli 1:3. „Čekali jsme od favorita více, moc toho nepředvedl," řekl sekretář domácích Josef Kolankiewicz.

Svádov si tak pořádně zavařil v boji o postup, na lídra totiž ztrácí už pět bodů!

2. třída – 22. kolo:

Valtířov – Přestanov B 6:0 (1:0).

Branky: Slezáček 3, Jackel, Patyk, vlastní.

Rozhodčí: Zeman st. Bez karet.

Hosté přijeli jen v devíti hráčích a tak bylo jedinou otázkou, kolik jim domácí nastřílejí branek. Po přestávce už se rozstříleli naplno a dohrávalo se v tréninkovém tempu.

Velké Chvojno – Povrly 1:4 (1:1).

Branky: Kovář – Doleček 2, L. Smoleňák, Fojtík.

Rozhodčí: Sýs. ŽK: 1:2.

V první půli byli lepší domácí, po přestávce hosté. Ti nakonec třemi góly rozhodli o své výhře.

Malečov – Chlumec B 2:1 (1:0).

Branky: Spal, Martin Kodaj – Jakš.

Rozhodčí: Formánek. Bez karet.

Domácí v první půli zahazovali šance a vedli „jen" 1:0. Po přestávce hosté srovnali, ale Malečov zaslouženě strhl vítězství na svou stranu.

Chabařovice – Malé Březno 6:1 (2:0).

Branky: Čisár 2, Levinský 2, Kytka 2 – Barnat.

Rozhodčí: Pacík. ŽK: 3:7.

Hosté nastoupili jen v deseti hráčích. Domácí jim brzy dali dvě branky a pak už se hrálo na jednu bránu. Malé Březno snížilo až v závěru za stavu 6:0.

Sebuzín – SKP Sever 1:0 po PK.

Rozhodující penalta Z. Kubát.

Rozhodčí: Mollinger. ŽK: 1:2.

Vyrovnané utkání. Domácím chyběli hned čtyři hráči základní sestavy a nastoupit musel i náhradní brankář. Sebuzín rozhodl o své výhře až v penaltovém rozstřelu.

Mojžíř B – Svádov 3:1 (0:1).

Branky: Jankovský, Badi, D. Vávra z PK – Machač.

Rozhodčí: Elmerich. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (Vojtěch Přibyl).

V utkání padaly kuriózní branky. Ve 14. minutě poslal hosty z velké dálky do vedení Machač, domácí ale po pauze třemi góly otočili, i díky zbytečnému vyloučení Přibyla. V 69. minutě zaskočil hostujícího brankáře z vlastní poloviny Badi a v závěru pečetil z penalty výhru Vávra.

Tisá – Skorotice – nehráno.

Hosté se k utkání nedostavili, o výsledku tak rozhodne STK.

Pořadí:

1. Chabařovice 50, 2. Sebuzín 48, 3. Tisá 47, 4. Svádov 45, 5. Valtířov 41, 6. Mojžíř B 37, 7. M. Březno 30, 8. V. Chvojno 29, 9. Povrly 28, 10. SKP Sever 28, 11. Malečov 25, 12. Chlumec B 19, 13. Přestanov B 18, 14. Skorotice 11.

Nejlepší střelci:

23 – Kudrman, Hanzl (oba Tisá), 22 – Pekař ml. (M. Březno), 18 – Vondráček (Mojžíř B), J. Povejšil ml. (Tisá), 16 – Ehl (Sebuzín), 14 – Čisár (Chabařovice), 12 – Fojtík (Povrly), Kytka (Chabařovice).

Posledních 30 dnů: 88 | Posledních 7 dnů: 23 | Poslední den: 5