Hostovice se probraly až po pauze a derby otočily

Po dvou porážkách v řadě konečně zabrali. Fotbalisté Hostovic doma v 1.B třídě porazili v derby dvou zástupců Ústecka celek Petrovic 4:2.

Na výhru se ale pořádně nadřeli!

Bouřka v kabině

„Nastoupili jsme jako by se nemohlo nic stát, museli jsme otáčet nepříznivý stav 0:2. Tým ale ukázal, že má vnitřní sílu," nechal se slyšet Roman Löffler, vedoucí druhého týmu tabulky.

Po půl hodině hry by si přitom na domácí vsadil jen snílek. Petrovice vedly 2:0. „Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a na brejky, což se v první půli dařilo a ujali jsme se dvoubrankového vedení. Bohužel jsme ho ale dlouho neudrželi, hned za minutu domácí snížili," mrzelo předsedu Hraničáře Rudolfa Glasera.

V poločase tak favorit prohrával o jednu branku a v kabině se strhla pořádná bouřka. „Řekli jsme si, že takhle by to dál nešlo a ve druhé půli jsme konečně začali hrát tak, jak si představujeme," povídal Roman Löffler a pokračoval: „Vlétli jsme na soupeře a bylo jenotázkou času, kdy vyrovnáme."

Stejně viděl situaci i předseda Petrovic. „Hostovice nás začaly z kopce přehrávat a vytvářely si šance," uznal sportovně Glaser.

Přísnou penaltu nedali

Na vyrovnání si diváci museli počkat do 67. minuty, kdy po pěkné akci Langera skóroval do prázdné brány Sibal. A za dvě minuty už Hostovice po trefě Štorce vedly!

„Za stavu 2:3 jsme měli ještě dvě šance, ale gól jsme nedali. Domácí pak kopali penaltu, když si Pengl nakopl svou ruku, což by se nemělo pískat. Zavadil ale pokutový kop chytil," vyprávěl předseda Petrovic.

„Penaltu neproměnil Bude. Pět minut před koncem jsme ale přidali pojistku, když Štorc zvládl tvrdý souboj s hostujícím obráncem a zakončil. Vyhráli jsme, ale museli jsme bojovat a prokázat vůli," uznal Roman Löffler.

Hostovice zůstávají druhé v tabulce a mají stejně bodů jako lídr z Velkého Šenova. „Na třetí Chuderov máme osm bodů náskok. Příští tři kola hodně napoví, hrajeme v Mikulášovicích, v Chuderově a doma se Šenovem. Chceme získat co nejvíce bodů," má jasno vedoucí Hostovic.

Na předposlední Petrovice naopak čeká tuhý boj o záchranu. „I když to bude hodně těžké, nic nevzdáváme," dodává Rudolf Glaser.

Hostovice – Petrovice 4:2 (1:2)

Branky: Štorc 2, Sibal, Varga – Malý 2.

Rozhodčí: Ludvík. ŽK: 2:1.

Hostovice: Dvořáček – Uxa, Guth, Bude, Dvořák – Černohorský, Varga, Křesánek (46. Langer), Sibal (74. Harciník) – Štorc, Šimáček (58. Zoubele).

Posledních 30 dnů: 68 | Posledních 7 dnů: 8 | Poslední den: 0