TJ Přestanov

tjprestanov.sklub.cz

Malé Březno zvládlo na Severu rozstřel

Jubilejní 20. kolo Okresního přeboru patřilo favoritům. Čtveřice nejlepších týmů dokázala zvítězit a tak se v boji o postup do krajské soutěže nic závratného nestalo.

Fotbalisté Sebuzína a Chabařovic si před dalšími boji zvýšili sebevědomí, lídr tabulky nasázel Skoroticím devět branek a třetí Chabařovice doma zničily béčko Chlumce 7:0.

Tisá se nadřela

Na další výhru v soutěži se tentokrát nadřeli hráči Tisé, kteří doma sice porazili Povrly, výsledek 6:5 ale jejich trenéra Václava Kabátníka moc netěšil.

„Vstávaly mi z toho vlasy hrůzou. Chvílemi jsem si říkal, že snad chceme napodobit výsledek českých hokejistů se Švédskem," smál se trenér Tisé a vysvětlil, v čem byl kámen úrazu: „Chyběli nám tři obránci základní sestavy. Naštěstí soupeři chyběl brankář a my jsme díky tomu nastříleli nějaké góly. Jinak bychom asi prohráli. Až do posledních minut jsme se báli o výsledek," přiznal kouč.

V boji o postup zůstává jeho tým stále největším favoritem, má totiž jedno utkání k dobru. „Podle mě to bude boj až do posledního kola. Ještě nás čekají zápasy v Sebuzíně a s Chabařovicemi a ty jsme na podzim nezvládli," varoval.

V zápase celků ze středu tabulky došlo na penaltový rozstřel. Vyrvonaný zápas mezi SKP Sever a Malým Březnem v tomto ohledu zvládli lépe hosté a po rozhodující trefě Ajma si vezou dva body. V normální hrací době utkání skončil 2:2.

2. třída – 20. kolo:

Tisá – Povrly 6:5 (3:2).

Branky: J. Povejšil ml. 3, Kudrman 2, Hanzl – L. Smoleňák 2, Fojtík, Král, K. Steklý.

Rozhodčí: Druga. ŽK: 0:6.

Diváci: 60.

Tisá po čtvrthodině prohrávala 0:2, ale během deseti minut ještě do přestávky otočila. Přestože pak domácí ve druhé půli vedli už 5:2 a 6:3, až do konce se strachovali o výsledek.

SKP Sever – M. Březno 2:3 po PK (1:1).

Branky: Zámečník, Strádal – Pekař ml., Pícha, rozh. PK Ajm.

Rozhodčí: Stupka. ŽK: 1:1.

Diváci: 50.

Vyrovnaný duel, ve kterém se domácí snažili o kombinační fotbal a hosté míče nakopávali na mladé a rychlé hráče. Dělba bodů byla zasloužená.

Chabařovice – Chlumec B 7:0 (2:0).

Branky: Levinský 3, Kytka, Netolička, Korunka, Chrudimský.

Rozhodčí: Sůra. Bez karet.

Diváci: 60.

V první půli domácí favorit neproměňoval šance, po přestávce už se ale hrálo na jednu bránu a otázkou bylo jen, o kolik branek Chabařovice zvítězí.

Valtířov – Mojžíř B 2:1 (0:0).

Branky: T. Hovorka, Berjak – Vávra z PK.

Rozhodčí: Kolman. ŽK: 2:2.

Diváci: 70.

Vyrovnané utkání, ve kterém branky padaly až v poslední čtvrthodině. Domácí za stavu 1:1 rozhodli o své výhře pět minut před koncem.

Malečov – Svádov 1:2 (1:0).

Branky: Martin Kodaj – Prokeš 2.

Rozhodčí: Pacík. ŽK: 1:0.

Diváci: 30.

Na obou stranách byl k vidění podprůměrný fotbal. Domácí vedli, ale favorit po přestávce skóre otočil na svou stranu.

Sebuzín – Skorotice 9:0 (5:0).

Branky: Schmidt 2, Ehl 2, Kolátor 2, Z. Kubát 2, Burgr.

Rozhodčí: Flade. ŽK: 0:1.

Diváci: 80.

Domácí na soupeře vlétli a brzy si vypracovali třígólový náskok. O vítězi tak nebylo pochyb a jedinou otázkou bylo, kdy se brankostroj Sebuzína zastaví.

V. Chvojno – Přestanov B 3:0 (1:0).

Branky: Jelínek, Trojan, Kratochvíl.

Rozhodčí: Košťál. Bez karet.

Diváci: 50.

Hosté přijeli do Chvojna v jedenácti lidech, ale po zranění hráče dohrávali od 20. minuty v deseti. Domácí mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale řadu šancí spálili.