TJ Přestanov

tjprestanov.sklub.cz

Jarní vítězné tažení fotbalistů Svádova skončilo. Tým, který doposud v odvetné části Okresního přeboru neztratil ani bod, tentokrát tvrdě narazil na domácí půdě, kde podlehl v přímém souboji o druhou příčku tabulky fotbalistům Tisé 1:3.

„Každá série jednou končí a ta naše skončila v sobotu. Zápas byl vyrovnaný, ale v první půli jsme udělali dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal. Po přestávce jsme sice snížili, ale pak jsme dostali třetí gól. Štěstí, které jsme měli v předchozích zápasech, se od nás tentokrát odklonilo. Ale neházíme flintu do žita. Týmy z čela tabulky máme za sebou a teď je potřeba porážet ty pod námi," řekl hrající trenér Svádova Václav Vodehnal.

Tisá může jít do čela

Kromě Svádova zaváhal i vedoucí Sebuzín, který překvapivě podlehl v Telnici s předposledním Chlumcem B a v čele tabulky už má jen dva body náskok na Tisou.

Ta má však ještě dohrávku k dobru a boj o postup do krajské soutěže tak slibuje pořádné drama!

2. třída – 19. kolo:

Svádov – Tisá 1:3 (0:2)

Branky: Havel – Hanzl, J. Povejšil ml., Burian.

Rozhodčí: Mollinger. ŽK: 2:1.

Diváci: 50.

Domácí Svádov se sice snažil hosty zatlačit do obrany, ale branky střílela Tisá a v poločase vedla 2:0. Domácí snížili z kraje druhé půle, hosté jim však více nepovolili a třetí brankou pojistili své vítězství.

Skorotice – SKP Sever 1:2 (0:0)

Branky: Rosenkranc – Zámečník, Likař. Rozhodčí: Sůra. ŽK: 2:0.

Diváci: 50.

Vyrovnané utkání. Ve druhé půli se domácí dostali do vedení, hosté ale dvěma góly v 80. a 85. minutě skóre otočili.

Povrly – Chabařovice 0:1 (0:1).

Branka: Kytka.

Rozhodčí: Sýs. ŽK: 2:2.

Diváci: 40.

Vyrovnaný zápas, ve kterém byli hosté šťastnější v koncovce a v závěru prvního dějství rozhodli o své výhře.

Malé Březno – Valtířov 3:2 (1:2).

Branky: Pícha, Barnat, Netymach – Slezáček 2.

Rozhodčí: Stupka. ŽK: 2:2.

Diváci: 40.

Domácí byli v utkání lepší, ale po dvou chybách prohrávali 0:2. V poslední minutě první půle ale snížili a po přestávce dokonali obrat.

Chlumec B – Sebuzín 3:2 (2:1).

Branky: Jakubec, Šturma, L. Mach – Ehl 2.

Rozhodčí: Zeman st. ŽK: 3:2.

Diváci: 80.

Vyrovnané utkání. Domácí hráči byli aktivnější a proměňovali své šance. Po přestávce šli do vedení 3:1 a papírový favorit už stihl jen snížit.

Přestanov B – Malečov 3:2 po PK (1:1).

Branky: Pavlík, K. Ján, rozh. PK Fišer – Kodaj, Procházka.

Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 2:2.

Diváci: 30.

Zápas byl z obou stran hodně nervózní, hosté dlouho vedli, ale domácí v poslední minutě vyrovnali a v rozstřelu si vybojovali i druhý bod.

Mojžíř B – V. Chvojno 5:2 (2:2).

Branky: Tichovský 2, Jankovský, Vávra, Pavlík – J. Limr, Tikovský.

Rozhodčí: Formánek. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Šlefr).

Diváci: 170.

V prvním poločase dokázali hosté dvakrát vyrovnat, ve druhém dějství už se ale i díky zbytečnému vyloučení Šlefra hrálo na jednu bránu.