Derby v Chuderově rozhodla penalta v závěru

Na tomhle derby se diváci rozhodně nenudili! V souboji dvou účastníků 1.B třídy mezi fotbalisty Chuderova a Přestanova byly k vidění emoce, tři branky a také obrovský tlak domácího týmu, který nakonec dvě minuty před koncem urval těsné vítězství 2:1 – z penalty!

„Uznávám, že byli domácí lepší a zasloužili si vyhrát. Ale penalta v 88. minutě byla hodně přísná. Místo faulu na brankáře sudí odpískal pokutový kop a poškodil nás. Nezvládl to a hrubě ovlivnil výsledek," zlobil se trenér Přestanova Pavel Plecitý.

Penaltu kopal i Přestanov

Nutno podotknout, že se jeho tým po většinu zápasu bránil obrovskému tlaku domácích. „Museli jsme otáčet nepříznivý vývoj, soupeř šel do vedení z penalty. Guttmann šel do souboje pozdě a zajel do Kříže. Od té doby jsme byli lepší, ale marně jsme dobývali obranu soupeře," říkal trenér domácích Roman Tikovský.

Podobně viděl derby i Plecitý. „Vedli jsme gólem z penalty a ještě do 30. minuty mohl rozhodčí písknout další dvě. Po půl hodině hry ale převzal iniciativu Chuderov a bušil do nás prakticky do konce utkání," uznal sportovně.

Po pauze už se favorizovaný Chuderov dočkal zaslouženého vyrovnání. „Byl to šťastný gól, Jouza napálil hlavou míč do tyče a ten se od gólmana odrazil do sítě. Když už se schylovalo k remíze, došlo ve vápně k souboji Špačka s brankářem a sudí nařídil penaltu. Jsme rádi, že jsme to nakonec vydřeli, soupeř se jen bránil, k ničemu jsme je nepustili," pochvaloval si Tikovský.

Cítí křivdu

Jeho protějšek na lavičce Přestanova se ale dál čertil. „Cítíme to jako křivdu. Kdyby nám domácí dali tři góly, nikdo by se nemohl divit, byli opravdu o hodně lepší, ale měli dát gól ze hry a ne z penalty, která nebyla," dodal Plecitý.

Chuderov – Přestanov 2:1 (0:1)

Branky: Jouza, Moučka z PK – Dohnal z PK.

Rozhodčí: Doubek. ŽK: 2:1.

Chuderov: Kubálek – Guttmann, Fousek, Žárský, Moučka – Dvořák (50. Protschke), Vosyka, Kratochvíl, Gabriel – Jouza (70. Špaček), M.Rohlík.

Přestanov: Dráb – Vyšata (70. Pospíšil), Dohnal, Vobecký, Charvát – Velek (15. Kříž), Němeček, Voráček, Šťastný – Dvořák, Gasiorovski (55. Nápravník).

Posledních 30 dnů: 68 | Posledních 7 dnů: 8 | Poslední den: 0