Trmice nasázely Chlumci pět branek

Fotbalisté Trmic odčinili první jarní porážku ze hřiště Velkého Šenova a v domácím prostředí si v derby vyšlápli na celek Chlumce.

Porazili ho rozdílem třídy 5:1 a v tabulce 1.B třídy poskočili před něj, na šestou příčku.

Rozhodnuto do poločasu

„Jsme spokojení, hráli jsme naší hru. Chlumec měl optickou převahu, jeho akce ale končily jen před vápnem. My jsme se dostávali pozornou obrannou do šancí a náskok z první půle byl dostačující," pochvaloval si kouč Pavel Čapoun, jehož Trmice vedly už o přestávce o tři branky. „Po změně stran jsme po zbytečném pokutovém kopu inkasovali a soupeř se nadechl k náporu, který jsme ale zvládli odvrátit a po dalších dvou trefách bylo rozhodnuto," popsal Čapoun dění na trávníku.

Greé se trefil čtyřikrát

Pod vítězství jeho týmu se výraznou měrou podepsal kanonýr Greé, který se trefil hned čtyřikrát. „Je to typ útočníka, který se umí prosadit důrazem a rychlostí. Není tolik do kombinace, ale je to náš nejlepší střelec, už dal dvacet branek. V příštím kole hrajeme s Mikulášovicemi. Jsou sice poslední, ale o to více se musíme soustředit," dodal Čapoun. Trenér Chlumce Petr Škvor po utkání neměl dobrou náladu. Jeho tým nenavázal na výhru nad Mikulášovicemi a připsal si na konto první jarní porážku. „Dostali jsme lekci. I když jsme míč drželi častěji než domácí, naše akce končily dvacet metrů před jejich brankou. Za celý zápas jsme vyprodukovali v podstatě jedinou střelu na branku," zlobil se a pokračoval: „Až na finální fázi hrajeme dopředu celkem obstojně, ale máme problém s bráněním. Není to jen otázka brankáře a obrany, ale obranné hry celého týmu. Děláme zbytečné ztráty a soupeři nás trestají. To přesně ukázaly Trmice v prvním poločase. Z pěti akcí, které dotáhly až k zakončení, nám daly tři branky," kroutil hlavou kouč Chlumce.

Trmice – Chlumec 5:1 (3:0)

Branky: Greé 4, Pokorný – J. Mach z PK.

Rozhodčí: Teska. ŽK: 0:1.

Trmice: Ajm – Puchta, Vl. Jaroš (85. Tadlánek), Nekola, Vyleťal – Hrudka, Šalda, Pokorný (75. Beran), Petera (85. Chrudimský) – Greé (85. Beneš), Bánom.

Chlumec: Kubec – Švanda (77. J. Veselý), P. Semenský, L. Mach (46. J. Mach), Šulc – Škoda, Sak (62. Jakubec), M. Škultéty, Vacovský (69. Šturma) – Schmied, Uhlíř.

Posledních 30 dnů: 68 | Posledních 7 dnů: 8 | Poslední den: 0