TJ Přestanov

tjprestanov.sklub.cz

Výprask 0:5! Arma neměla v Olomouci šanci

Odjížděli s cílem bodovat, vrátili se s debaklem. Fotbalisté ústecké Army nezvládli utkání 6. kola Národní ligy a na půdě favorizované Olomouce prohráli vysoko 0:5. Nadále tak zůstávají u dna tabulky.

„V Olomouci rozhodně nesmíme hrát otevřený fotbal, to by se nám mohlo vymstít. Musíme pozorně bránit a čekat na brejky. A hlavně nesmíme dostávat góly," povídal kouč Army Lukáš Přerost před zápasem.

Jenže taktické plány dokázali jeho svěřenci dodržovat jen něco málo přes čtvrt hodiny. Poté přišel po zbytečném zákroku Zukiče ve vápně trest v podobě penalty a domácí záložník Plšek načal svůj gólový účet. A to měli hosté ještě štěstí, protože už ve 2. minutě napálil Cana břevno.

Postupem času se Severočeši snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, naráželi ale na pevnou obranu Sigmy. A když už se dostali do šance, jako na začátku druhého poločasu Kuč, vylámali si zuby na brankáři Reichlovi.

Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo po hodině hry. V rozmezí 58. a 68. minuty přidali Hanáci tři rychlé branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Nejprve se trefil Navrátil a další dvě branky přidal hrdina zápasu Plšek. Pět minut před koncem pak ještě zakulatil výsledek Chorý a Arma si tak na dlouhou cestu domů přibalila pět „fíků".

Sigma Olomouc – FK Ústí 5:0 (1:0)

Branky: 18. Plšek z PK, 58. Navrátil, 65. Plšek, 68. Plšek, 85. Chorý.

Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Vysloužil.

ŽK: 3:4 (Zahradníček, Cana, Navrátil – Krátký, Peterka, Vraštil, Kuč.

Diváci: 2173.

Olomouc: Reichl – Hála (71. Janotka), Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Cana (73. Ordoš), Houska – Navrátil, Plšek, Zahradníček – Vašíček (60. Chorý).

Trenér: Kalvoda.

Ústí: Novák – Vraštil (58. Leibl), Zukič, Vaněk, Šraga – Kuč, Martykán (76. Jursa), Peterka – Krátký, Veverka (69. Smola), Pavlata.