Mojžíř v poháru postupuje, Neštěmice končí

Neštěmice, Mojžíř – Čtyřiapadesátý ročník Poháru Ústeckého kraje už má pouze jednoho zástupce z Ústecka. Ve 2. kole totiž nečekaně vypadly Neštěmice, které doma nestačily na Štětí a prohrály 2:4. Dál jde naopak Mojžíř, který senzačně vyřadil už druhého soupeře z krajského přeboru. Po Junioru Děčín si doma vyšlápl na Modlany a vyhrál 4:2!

„Postoupili jsme mezi posledních osm mužstev. Těšili jsme se na derby s Neštěmicemi, ale to se nakonec konat nebude," mrzelo sekretáře Mojžíře Josefa Kolankiewicze.

Domácí šli v utkání s Modlany do vedení už ve 4. minutě zásluhou Vitáska, hosté ale za minutu odpověděli stejnou mincí a v 19. minutě už vedli. Po půlhodině hry však vyrovnal Tichovský a ve druhé půli Mojžíř dílo dokonal. „V 62. minutě se po skrumáži trefil Králik a v 78. minutě pojistil naše vítězství po úniku Sládeček," dodal k utkání sekretář Josef Kolankiewicz.

Neštěmice hrály doma se Štětím a v duelu byly favoritem. „Dopředu jsme byli slabí. Svoboda sice trefil tyč, ale na konci poločasu jsme dostali dva slepené góly po fatálních chybách v obraně. Ještě na začátku druhé půle měl velkou šanci Paseka, ale v prostoru penalty netrefil a z protiútoku jsme inkasovali. V tu chvíli to bylo jasné a tak jsem šetřil opory na mistrovské utkání. Dorostenci určitě měli snahu, ale chybí tomu fotbalovost. Když na sobě budou pracovat, tak mají šanci," řekl trenér Neštěmic Martin Beran.

Neštěmice – Štětí 0:4 (0:2)

Branky: Stejskal 2, Rejman, Malák.

Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 1:2.

Neštěmice: Staněk (46. Česal) – Netymach, Klier (65. Bernášek), Doubek, Maštalíř – Svoboda (70. Dvořák), Chrudimský, Paseka, Lehký – Borovec (46. Zikmundovský), Kubala (46. Šmejkal).

Mojžíř – Modlany 4:2 (2:2)

Branky: Vitásek, Tichovský, Králik, Sládeček – J. Vavrinec, Tesařík ml.

Rozhodčí: Baum. ŽK: 1:1.

Mojžíř: Bičiště – Králik, Fiala, Růžek, Jankovský – Sládeček, Valta (89. Král), Sikora, Cigánek (62. Zabloudil) – Tichovský (75. Valenta), Vitásek.

Posledních 30 dnů: 80 | Posledních 7 dnů: 16 | Poslední den: 0