TJ Přestanov

tjprestanov.sklub.cz

Tisá smázla Chabařovice a slaví postup

Je rozhodnuto! Vítězem Okresního přeboru se stali fotbalisté Tisé.

V posledním zápase sezony nedali na domácí půdě Chabařovicím žádnou šanci a po vítězství 5:1 mohli slavit postup do B třídy.

Úchvatné finále

„My jsme Tisováci…," zpívali hráči po utkání společně se svými fanoušky, šampaňské stříkalo proudem, nechyběly ani vítězné doutníčky.

Nejvyšší ústecká soutěž zažila úchvatné finále. Přímý souboj o postup sledovalo 250 diváků, hosté dokonce pro fanoušky vypravili autobus. Chabařovicím stačil k úspěchu jediný bod.

Jenže domácí šli do vedení už ve 2. minutě! „Rozhodl začátek, soupeř byl z té rychlé branky zaskočený," povídal kouč Tisé Václav Kabátník, jehož tým převzal z rukou předsedy Okresního fotbalového svazu Josefa Zitka pohár za triumf v soutěži.

Jen po vápno

Chabařovicím naopak zbyly jen oči pro pláč. „Je to škoda, hráli jsme dobře. Ale jen po vápno. Nebyli jsme schopní vystřelit," mrzelo trenéra Chabařovic Pavla Formana.

„Kluky asi svázalo to, že nám stačil bod. Nemají se ale za co stydět, odehráli dobrou sezonu," dodal smutný kouč.

2. třída – 26. kolo:

Tisá – Chabařovice 5:1 (2:0).

Branky: J. Povejšil ml. 2, Kudrman, Hanzl, vlastní – Kytka.

Rozhodčí: Zitko. ŽK: 3:1.

Diváci: 250.

Domácí se brzy ujali vedení a těsně před pauzou si daly Chabařovice vlastní gól. Po přestávce si Tisá hlídala svůj náskok a z rychlých brejků ho ještě navyšovala. Hosté snížili na 1:4 z trestného kopu, ale skóre uzavřel svým druhým gólem Povejšil mladší.

Valtířov – Povrly 2:1 (0:0).

Branky: Duda 2 – Rubáš.

Rozhodčí: Vaverka. ŽK: 0:1.

Diváci: 30.

Domácí byli v utkání lepším týmem a zaslouženě si došli pro tři body.

Velké Chvojno – SKP Sever 8:0 (4:0).

Branky: Jan Černý ml. 4, Šimák 2, Šlefr 2.

Rozhodčí: Elmerich. ŽK: 1:1.

Diváci: 50.

Zápas měl jednoznačný průběh a už v poločase nebylo co řešit.

Přestanov B – Skorotice 4:6 (4:3).

Branky: Melichar 2, Hejduk, Herián – Vonka 3, Gregor, Rosenkranc, Zitko.

Rozhodčí: Formánek. ŽK: 1:1.

Diváci: 40.

Zápas, ve kterém už o nic nešlo, nabídl deset branek a na každé straně jednu neproměněnou penaltu.

Mojžíř B – M. Březno 7:5 (4:1).

Branky: Král 3, P. Valenta 2, Pavlík, Vondráček – Pekař ml. 4, Ajm.

Rozhodčí: Košťál. ŽK: 2:3.

Diváci: 140.

V první půli byli domácí lepší a vedli o tři góly. Ve druhé půli zvýšili už na 5:1, pak ale začala stíhací jízda hostů, kteří nakonec prohráli o dvě branky.

Svádov – Chlumec B 0:0 – PŘERUŠENO pro nepřízeň počasí v 18. minutě. Zápas se bude dohrávat, o novém termínu rozhodne STK.

Malečov – Sebuzín 1:3 – PŘERUŠENO pro nepřízeň počasí ve 45. minutě.Po rozhodnutí STK zůstává v platnosti výsledek 1:3. Branky: Spal – Lacina, Z. Kubát, Ehl.