TJ Přestanov

tjprestanov.sklub.cz

Arma ve Varnsdorfu sahala po výhře, má ale jen bod

Ziskem jednoho bodu vstoupili hráči ústecké Army do nového ročníku Fotbalové národní ligy. Tým trenéra Lukáše Přerosta remizoval v derby na půdě regionálního rivala z Varnsdorfu 1:1. Ústečané sice v utkání vedli a měli i více ze hry, v 50. minutě dal ale výsledku konečnou podobu domácí Rudnytskyy.

Zápasu ve Varnsdorfu přihlíželo přes jedenáct stovek diváků, kteří vytvořili pěknou atmosféru a od začátku hnali domácí tým dopředu. Plány ústeckého kormidelníka Přerosta dostaly první trhlinu už v 17. minutě, kdy musel pro zranění střídat útočník Smola. Ve 33. minutě už měl ale důvod k radosti, když Vaněk společně s Leiblem předvedli ukázkový únik a druhý jmenovaný poslal Armu do vedení. Ještě předtím mohli udeřit domácí, pokus Breiteho ale ústecká obrana odvrátila z brankové čáry.

I ve druhém dějství byly šance k vidění na obou stranách. Nejprve mohl náskok Ústečanů navýšit špílmachr Martykán, jeho pohotová hlavička se ale nevešla do prostoru mezi tři tyče a takřka vzápětí se domácí dočkali vyrovnání. Rydnytskyy zakroutil míč ze standardní situace přímo do sítě a rozjásal tak domácí fanoušky – 1:1.

O pouhé dvě minuty později mohla jít Arma zpátky do vedení, krásnou střelu Kuče ale brankář Porcal vytěsnil na rohový kop. Ústečané měli v závěru zápasu více ze hry a mohli i vyhrát, proti však stál gólman Varnsdorfu i štěstěna. V 80. minutě pálil tvrdě střídající Jursa, prostor mezi tyčemi ale těsně minul a když v 88. minutě neuspěl ani Manev, kterého zblízka bravurním zákrokem vychytal gólman Porcal, rozdělily si oba týmy po jednom bodu.

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem    1 : 1    ( 0 : 1 )

Branky: 50. Rudnytskyy – 33. Leibl. Rozhodčí: Julínek – Mencl, Antoníček. ŽK: 2:3 (Tvaroha, Zieris – Leibl, Šraga, Martykán). Diváci: 1120.

FK Varnsdorf: Porcal – Zieris (55. Jurča), Novotný (55. Urbánek), Kouřil, Landovský – Breite, Filip, Tvaroha (85. Daníček), Rudnytskyy – Martan, Schubert. Trenér: Frťala.

FK Ústí: Novák – Vaněk, Vraštil, Šraga, Zeman, Pávek (73. Jursa) – Martykán, Leibl (67. Manev), Krátký – Smola (17. Pavlata), Kuč. Trenér: Přerost.