Arma čeká už jen na klíče od nového stadionu, pak se nastěhuje

„Rádi bychom na novém stadionu hráli už proti Znojmu. Jediné, co by tomu mohlo zabránit, je předání stadionu," upozorňuje sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc

Druholigoví fotbalisté Ústí se už vidí, jak při domácí premiéře v nové sezoně vyběhnou poprvé na vyhřívaný pažit a ze zbrusu nové tribuny rekonstruovaného stadionu je poženou tisícovky fanoušků. „A až se rozsvítí nová světla, to bude atmosféra. To se ten fotbal hraje úplně jinak," zasní se Stanislav Pelc, sportovní ředitel Army.

Což o to, představa je to nádherná. Jenže má to háček. Zmodernizovaný stánek je sice hotový, klubu ale ještě neříká „pane". Nejdřív totiž musí proběhnout operace „Kulový blesk". Zbývá přitom už jen týden. „Poslední fáze kolaudace byla v pondělí a poté stadion převzalo město. To následně předá stadion s největší pravděpodobností Městským službám a ty jej pak pronajmou nám. Snad se všechno podaří vyřídit včas," doufá manažer klubu Pelc. „Nějaké malé opravy na stadionu jsou nutné, ale není to nic vážného. Rádi bychom na něm hráli už proti Znojmu (8. 8. od 18.00). Jediné, co by tomu mohlo zabránit, je předání stadionu."

Inspekce ze štábu

Příští týden dorazí na inspekci štáb z FAČR. „Myslím, že stadion splňuje všechny podmínky pro první ligu. Doufáme, že proti Znojmu už budeme hrát doma a lidi budou moct jít na novou tribunu," nepředpokládá komplikace člen představenstva ústeckého klubu Jiří Dušek.

Stavba hlavní tribuny s kompletním super moderním zázemím a nová vyhřívaná plocha s osvětlením, spolkly necelých 170 milionů korun. Důstojného domova se fotbalisté dočkají po osmileté snaze o přestavbu stadionu. Za tu dobu dvakrát postoupili do první ligy – jednou museli využít teplický azyl, podruhé už ale výjimku hrát jinde nedostali. „Je to průlom, obrovský úspěch. Už se nemusí škemrat na svazu, aby nám udělali výjimku…," raduje se Dušek.

„Je to zásluha nového vedení města. Obzvlášť poděkovat musím panu primátoru Mandíkovi, který na tom má hodně velký podíl," říká Pelc.

„Stadion je nádherný a mohla by nám závidět spousta klubů v první lize. Zázemí máme srovnatelné se Spartou, Slavií nebo Teplicemi. Je to paráda! Doufám, že si toho budou vážit hlavně hráči a o to větší motivaci budou mít," podotýká kouč Lukáš Přerost.

Jen stadion nestačí

Ve městě na Labi si dobře uvědomují, že pouze samotný stadion jim návrat mezi smetánku nezaručí. Udělají ale všechno pro to, aby se to v budoucnu povedlo. „Dvakrát po sobě se tady postoupilo a naší snahou je vybudovat silné mužstvo, které by s vidinou tří let mohlo dosáhnout na podobný úspěch," říká Přerost.

Kromě soutěžních zápasů druholigové Army se Ústečané mohou těšit třeba i na mezistátní duel českých a francouzských hráčů do 20 let, který se uskuteční 7. října.

Posledních 30 dnů: 84 | Posledních 7 dnů: 23 | Poslední den: 2