TJ Přestanov

TJ Přestanov

Prestižní derby rivalů ovládli hráči Českého lva

Vítězný pokřik patřil po derby v krajském přeboru domácím fotbalistům Neštěmic. Ti pod vedením nové trenérské dvojice Štěpánek – Friedl přehráli Střekov 4:1 a podruhé v řadě zvítězili.

Tomáš Friedl, aktuálně trenér Neštěmic, hrál ještě před týdnem v barvách Střekova. V derby ale stál na straně domácího Českého lva a stál na straně vítězné. Sázka na změnu a nový impulz se týmu Neštěmic vyplatila.

„V prvním dějství byla hra vyrovnaná, s řadou osobních soubojů. Rozehrávali jsme se postupně a do vedení šel soupeř," popisoval kouč Neštěmic František Štěpánek.

Ještě předtím se do velké šance dostal záložník Střekova Stárek. „Byla to jasná tutovka, nechápu, jak jsme to mohli nedat. Naštěstí o dvě minuty později našel Novotný volného Schmieda, který míč uklidil do brány," pustil se do hodnocení trenér fotbalistů z Osady Petr Čítek.

Poslední slovo v první půli ale patřilo domácím, Maštalířovu pobídku využil Stehlík, kterému pomohla i nešťastná teč brankáře. „Pak už jsme podali solidní výkon, tlačili jsme se dopředu, kombinační hrou jsme se prosazovali, výsledek je pro nás dobrý," prohlásil Štěpánek po utkání.

Stěžejní pro vývoj derby byla především 58. až 66. minuta, kdy domácí třikrát udeřili. „Potopily nás zkraty hráčů, kteří neřešili situace fotbalově. Nechápu, proč pískal rozhodčí všechny souboje pro domácí, nepustil nás vůbec do hry. Zbytečně jsme inkasovali, Neštěmice potrestaly naše chyby," byl po derby skleslý trenér Osady Petr Čítek.

V dalším kole čeká na vítěze derby dlouhá cesta a náročný zápas v Blšanech, poražený Střekov hraje doma existenční duel s Modrou.

Neštěmice – Střekov 4:1 (1:1).

Branky: Stehlík, Krok, Martínek, Soukup – Schmied.

Rozhodčí: Mareš. ŽK: 3:3. Diváci: 250.

Neštěmice: Čermák – Stehlík, Klier, Holly, Hůla – Martínek (75. Valta), Křivan (70. Sukama), Soukup, Maštalíř (53. Chrudimský) – Krok (81. Kmec), Růžička (89. Hönl).

Střekov: Dvořák – Urbík, Šindelář, Tichý, Franz (44. Baláž) – Schmied, Novotný, Stárek, V. Bednář – Řezníček (63. Kubala), Lejček (73. Stakič).

Disqus

Žádné nadcházející události.