Hostovice otočily derby a pak převzaly trofej

Šestou výhru v řadě si na své konto v 1.B třídě připsali fotbalisté Hostovic.

Již jistý vítěz soutěže, který si za rok zahraje ve vyšší soutěži, se rozloučil s domácími fanoušky vítězstvím 2:1 po penaltovém rozstřelu nad rivalem z Trmic.

Trmice hrály dobře

To se však nerodilo vůbec snadno, domácí totiž ještě sedm minut před koncem prohrávali.

„Už kvůli fanouškům jsme rádi, že jsme to nakonec otočili. Ale nebylo to nic snadného, Trmice hrály velmi dobře," chválil soupeře vedoucí domácího týmu Roman Löffler.

Houževnatě hrající hosté šli do vedení už v páté minutě, zásluhou útočníka Cibrika.

„První poločas jsme hráli z kopce a toho jsme využili. Mohli jsme dát i druhou branku, ale šanci jsme neproměnili. Pak se utkání vyrovnalo a domácí měli možná mírnou převahu. Naštěstí jsme skóre do přestávky udrželi," pochvaloval si kouč Trmic Pavel Čapoun.

Trefil se Štorc

I po pauze jeho tým dlouho odolával. „Ale to už měly Hostovice opravdu velký tlak, zahrávaly jednu standardku za druhou. I my jsme mohli udeřit, rozhodčí nám upřel jasnou penaltu," mrzelo Pavla Čapouna, který hned dodal: „Před zápasem bychom bod brali všemi deseti, takhle je to škoda, byli jsme blízko výhry."

O tu Trmice přišly v 83. minutě. „Trefil se Štorc, ale jinak to byl vyrovnaný zápas. Soupeř hrál dobře a naši kluci se, asi v domnění toho, že po zápase dostanou pohár, trochu hledali. Naštěstí jsme to nakonec urvali v rozstřelu," pochvaloval si Roman Löffler.

Jeho tým tak po utkání mohl nad hlavy zvednou trofej za prvenství v 1.B třídě, kterou převzal z rukou předsedy Okresního fotbalového svazu Josefa Zitka.

„Ale žádné velké oslavy postupu neproběhly. Vítězné doutníky a šampus si chystáme až na dokopnou, která proběhne 27. června," prozradil Löffler.

Hostovice – Trmice 2:1 po PK (0:1)

Branky: Štorc, rozh. PK Dvořáček – Cibrik.

Rozhodčí: Kuriljak. ŽK: 3:3.

Hostovice: Dvořáček – Uxa, Guth, Dvořák (34. Hodek), Bude – Černohorský, Langer, Sibal (67. Harciník), Štorc – Varga, Křesánek.

Trmice: Ajm – Beneš, Nekola, Šalda, Hrudka – Bánom, Chrudimský, Pokorný, Petera – Cibrik, Greé (85. Tadlánek).

Posledních 30 dnů: 84 | Posledních 7 dnů: 24 | Poslední den: 4