Senzace. Tisá přehrála vedoucí Heřmanov

Velká senzace se zrodila ve dvanáctém kole 1.B třídy. Poslední tým tabulky z Tisé si vyšlápl na lídra soutěže z Heřmanova a po vítězství 3:2 se vrátil do boje o záchranu v soutěži. Svěřenci trenéra Ivo Linharta momentálně ztrácejí na předposlední Chabařovice už jen dva body.

„Je to pro nás hodně důležité vítězství, kdybychom zápas nezvládli, naše ztráta už by byla velká. Jsem rád, že jsme se konečně dočkali premiérové výhry za tři body," pochvaloval si po utkání kouč Tisé.

Jeho svěřenci tentokrát nemuseli dotahovat manko, jak u nich bývá zvykem, naopak si už v první půli vytvořili náskok. „Heřmanov byl fotbalovější a měl míč častěji na svých kopačkách, nám se ale dařilo proměňovat šance," všiml si kormidelník nováčka soutěže.

Do vedení šla Tisá zásluhou Pešaty. „Do uličky ho vyslal Hanzl. Poté Zita vybojoval míč, předložil ho Povejšilovi a vedli jsme 2:0. Na začátku druhé půle jsme sice dostali nešťastný gól, když se míč odrazil od zad obránce do brankáře a od něj za čáru, po hezké kombinaci ale přidal Povejšil třetí gól. Hosté už stihli jen snížit brankou z penalty," vyprávěl Ivo Linhart.

V posledním podzimním kole se jeho tým představí na půdě předposledních Chabařovic. „Tam se rozhodne, kdo bude mít přes zimu Černého Petra. Snad to zvládneme."

Tisá – Heřmanov 3:2 (2:0).

Branky: J. Povejšil ml. 2, Pešata – Wenzel, Vlasák z PK.

Rozhodčí: Matys. ŽK: 1:2.

Tisá: Zavadil – Burian, Kabátník, Bláha, Feix – Zita, Hanzl, Pešata, J. Maška (65. Beneš) – M. Povejšil (46. Zub), J. Povejšil ml.

Posledních 30 dnů: 82 | Posledních 7 dnů: 22 | Poslední den: 0