V Libouchci nebyla nouze o zvraty

Mohou si trhat vlasy. Fotbalisté Libouchce měli zlepšeným výkonem velkou šanci splnit plán svého trenéra, který zněl udělat dvacet bodů v podzimní části 1.A třídy.

Po porážce 2:3 po pokutových kopech s Mojžířem se jim to ale jistojistě nepodaří.

Jeden gól byl málo

„Oproti minulému kolu jsme se zlepšili, byli jsme agresivní a aktivní, přišli jsme na hřiště s tím, že vyhrajeme," glosoval kouč Libouchce Václav Strádal. To začali domácí naplňovat v personě Hejny, který otevřel skóre.

„Bylo to po naší velké chybě, kdy míč propadl vápnem přes dva hráče. Nemohli jsme se najít, jediná naše šance byla střela Zabloudila, který trefil spojnici břevna a tyče," přidal se k popisu událostí sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

Jenže jeden gól, jak ukázal následující vývoj, byl pro domácí málo. „Měli jsme velké šance, ze kterých jsme měli dát více branek. Zahazování šancí nás stálo život," litoval po utkání kouč Strádal.

Příchod Tichovského pomohl

Mojžíř šel do druhého poločasu po důrazné domluvě s jiným kabátem. „Od příchodu Tichovského jsme byli směrem dopředu nebezpečnější, pomohla nám šťastná branka, kdy se míč odrazil od Hammera do brány," konstatoval Kolankiewicz.

Jako druhý udeřil jen o čtyři minuty později Vitásek, který předvedl příkladné zpracování a ještě lepší zakončení. „Jenže jsme udělali zbytečný faul, po kterém se k míči postavil Slavka a vyrovnal," doplnil Kolankiewicz.

Sympatické bylo, že se ani jeden z týmů nechtěl spokojit s remízovým stavem a ještě se urodilo dost šancí. „Šance měly oba týmy, my tu poslední úplně na konci. Vzhledem k vývoji byla remíza spravedlivým výsledkem," uzavřel fotbalové povídání sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

Libouchec - Mojžíř 2:3 po PK (1:0)

Branky: Hejna, Slavka - Vitásek, vlastní Hammer, rozhodující penalta Fiala.

Rozhodčí: Mareš. ŽK: 1:0.

Libouchec: Koucký - Král, Řízek, Studený, Klazr (46. Havel) - Palaščák (65. Slavka), R. Wild, Šum, Martinů - Němeček (65. Didi), Hejna.

Mojžíř: Š. Kubec - Valenta (65. Tichovský), Jankovský, Růžek, Králik - Zabloudil, Fiala, Sikora, Bartoš - Zikmundovský, Vitásek.

Posledních 30 dnů: 84 | Posledních 7 dnů: 26 | Poslední den: 5